Historie projektů pomoci

2015 - 2022

Na Táboře Bezpečí 2022 si díky vám od války
odpočinulo 289 úžasných dětí

 

Poslední Tábor Bezpečí 2022 byl mnohem složitější na zorganizování. Potřebných dětí prchajících z fronty byly jen v našem dosahu desítky tisíc. A najít místo na tábor, když nevíte, kam se posune fronta zítra, kde se bude ostřelovat? Nakonec nám majitel luxusního komplexu bezplatně věnoval používání na celé léto! Děti si užily koupání i zoopark, který bychom předchozí roky nedokázali zaplatit.

Tábor Bezpečí začíná

Veroničiny zážitky z tábora

Jak se tábor povedl

V projektu Teplo Babičkám 2021 jsme společně zahřáli
domov a srdce 317 babiček

 

V zimě 2021/22 jsme pro dárce začali točit osobní videa o babičkách a jejich životě. Po 7 letech na frontě tak náš tým dokázal dárcům autenticky přiblížit, jak to vlastně děláme a co je náš hlavní princip – ukázat na příběhu babiček i pozitivní aspekty, které s sebou pomoc přináší. Představili jsme úžasné svérázné babičky, kterým díky vám pomáháme!

Anastázie nemůže uvěřit, že jí přivezli pomoc

Koho zahřál projekt

Babičky ve válce

Tábory Bezpečí 2021

 

Letos se nám podařilo uskutečnit tábory pro 252 frontových dětí. Sice na staré sovětské základně, ale v bezpečí a s nádechem dobrodružství. Bavilo nás to a děti taky. Díky za každé z nich!

Tábor Bezpečí začal

Splnil se Soni sen?

Shrnutí tábora 2021

Teplo Babičkám 2020

 

Zachráněno 100 frontových babiček, z nichž každá je báječný originál. Sdíleli jsme s nimi jejich příběhy a emoce, pomáhali, kde se dalo. 400 kubíků dřeva nakoupených z vašich darů jim na Donbase pomohlo přežít celou zimu. Díky!

Babi Anna děkuje za dřevo

Vladimír a Nina

Jak probíhalo rozdávání na frontě

Tábory Bezpečí 2020

 

Organizujeme už 3 typy různých táborů pro děti na frontě. Kromě těch příměstských a stanových na Modrých jezerech bereme letos děti také poprvé na vodu! Celkem 165 dětí má parádní zážitek na celý život.

Teplo Babičkám 2019

 

Zaměřujeme se hlavně na vyhledávání babiček v poloopuštěných vesnicích, kam běžná humanitární pomoc nedorazí. Jejich hledání je složité. Ale stojí za to! Letos jsme zachránili 70 frontových babiček a udělali jim radost, která se prý nedá penězi vyčíslit.

Tábor Bezpečí 2019

 

Modrá jezera daleko za frontou, borový les, koupačky v jezerech, celodenní program, písek, pohoda… a hlavně – žádné střílení! 80 dětí si to ohromně užilo. A my s nimi. Vidět destilovanou dětskou radost je zážitek, při kterém zvlhnou oči i chlapům tvrďákům.

Teplo Babičkám 2018

 

Pro lidi lapené 5. rok na frontě – hlavně babičky – žijící v rozbitých domech blízko první linie nebo v panelácích bez oken po výbuchu granátů znamenala zima každodenní boj s omrzlinami. Pomáháme individuálně, jak je třeba. Někde stačilo najít pecaře a pomoct opravit rozbořenou pec, jinde věnovat ostrou pilu a sekeru. Ale hlavní pomoc bylo darování dřeva/uhlí, ve frontovém městě vzácnost. V roce 2018 jsme takto zabezpečili 50 frontových babiček.

Tábor Bezpečí 2018

 

Celkem 4 turnusy jsme pořádali přímo ve frontových městech pro 110 dětí. Tábory bohužel probíhaly za zvuků nedaleké střelby z fronty, která tu byla i po 5 letech smutným denním standardem. Přesto většina dětí – stejně jako my – si už zvykla na tuhle zvukovou „kulisu“, a tak nám nezvládla zkazit parádní program!

Teplo Babičkám 2017

 

V tomto památném roce se nám kvůli obnově bojů v oblasti stěží podařilo sehnat dopravu dřeva na frontu. Následné štípání si také vyžádalo mnoho sil. Ale radost babiček a teplo jejich úsměvů nám to vrátily na stokrát.

Tábor Bezpečí 2017

 

Tábor se poprvé koná na Modrých jezerech v Doněcké oblasti a stojí to za to. Sosnový les daleko od války a 40 dětí… no krása. Díky!

Teplo Babičkám 2016

 

Náš doposud největší projekt. Zima na Donbase umí být krutá, teploty padají i na -30 °C. Pro ty, kdo žijí ve sklepech rozstřílených domů v první linii nebo v bytech bez oken po výbuchu granátů, to znamená smrt umrznutím. Podpořili jsme výrobu kamínek v dílně jednoho z frontových měst, další kamínka jsme nakoupili v místních obchodech. Rozdali jsme 106 kousků! Jeden kus = jedna rodina. Jako bonus jsme dali práci několika svářečům. K tomu jsme dopravili 500 kubíků palivové dřeva, které uchránilo od zimy 300 rodin.

Tábor Bezpečí 2016

 

Tentokrát jsme se zaměřili na pořádání táborů přímo ve frontových městech, abychom dokázali rozveselit víc dětí a odreagovat je od války často probíhající jen kilometr vedle. Byla to nebezpečná akce, ale podařilo se nám udělat program pro víc než 160 frontových dětí. Hurá!

Teplo Babičkám 2015

 

Zkoušíme rozjet projekt na pomoc ženám a babičkám na frontě s dodávkou palivového dřeva, aby během kruté zimy nezmrzly. V době tvrdých bojů je dovoz na frontu hollywoodská mission impossible, a tak najímáme odvážné místní chlapíky, kteří kácí dřevo v nedalekém zaminovaném lese. Podařilo se nám pomoci prvním 30 ženám.

Tábor Bezpečí 2015

 

V květnu nás na frontě překvapil počet dětí, které se skrývají s rodiči ve sklepích. Především jejich duševní stav byl žalostný. Půl roku ostřelování přineslo jen smrt a strach. Napadlo nás odvézt je aspoň na pár týdnů z fronty na tábor. Vše jsme zorganizovali doslova „na koleni“ během necelého měsíce. Sto kilometrů od bojové zóny si 65 dětí užilo na vypůjčeném tábořišti nadupaný program. Každodenní válečné reálie smyla voda z řeky, kam jsme se chodili koupat i 5x denně. O to těžší bylo po konci tábora odvézt děti zpět…