fbpx
  


Trvání projektu:
 Od dubna 2019

Smysl projektu:
Společně s Dárci posunout
Chuť pomáhat na novou úroveň

 

Místo: ČR + Ukrajina

 

Na východní Ukrajině pomáhá náš tým 6 dobrovolníků obyvatelům frontových měst přímo v terénu už pět let. Zvládli jsme spousty vynikajících projektů a naše práce nás baví. Je ale také neuvěřitelně stresující a cítím, že se mnozí z nás blíží k vyhoření..

 

Abychom mohli společně s vámi obnovit chybějící energii - potřebujeme Restart.
Pomůžete nám ho uskutečnit?

 

 

Jak jsem pochopil, že máme problém..

První rok na frontě to bylo tvrdé, tolik smrti a neštěstí okolo, ale byli jsme motivovaní a plní entuziazmu, a tak jsme všechny své osobní věci odložili stranou. Nevydělávali peníze a žili jen z darů, neodpočívali .. copak to bylo možné, když na frontě ještě tolik lidí strádalo? A taky jsme se styděli vzít si z darů sponzorů i o korunu víc, než bylo potřeba na jídlo a ubytování.

Jenže pak přichází druhý, třetí, čtvrtý a pátý rok války a vám od toho, že to děláte 24/7, dochází energie.. bližíte se k vyhoření, jenže válka stále pokračuje. Co tedy dělat? I vy chcete budovat vlastní rodinu, mít rozumný příjem financí a občas taky odpočívat, avšak zdá se, že to je možné jen když tuhle pomoc přerušíte a půjdete někam pracovat. Bude vás to ale potom naplňovat, když znáte osobně všechny ty potřebné babičky a děti na frontě? Dokázali byste toho všeho nechat a jít si po svém?

Anebo byste hledali pochopení u Dárců a snažili se jim vysvětlit, že pokud by jim nevadilo dávat větší procento z darů na projekty, přímo na tým, tak bychom si mohli dovolit vytvořit si rozumné výplaty, nějaké zázemí, a tedy i klid pro to, abychom se dokázali prát se stresem z práce v depresivním frontovém prostředí.. To všechno by nám umožnilo společně pokračovat dál v naší pomoci a dělat ji více v klidu a také kvalitněji.

 

Řešením je Restart..

.. neboli určitá obnova celé organizace Chuť pomáhat. A protože bych byl rád abyste se společně s námi na této obnově podíleli, budu zde postupně otevírat důležitá témata o tom jak ChP fungovala doteď a jak bych rád pokračoval dál. Samozřejmě mě bude zajímat váš názor, souhlas, nesouhlas, podpora či vaše konstruktivní kritika.

Zde ochutnávka důležitých témat, ke kterým postupně budu psát články a uveřejňovat zde i na FB.

  • Vize (proč má smysl dál pomáhat lidem na frontě a tedy i rozvíjet samotnou organizaci)
  • Tým (kdo dnes slouží v týmu ChP a jak vytvořit rozumné výplaty, aby mohli pokračovat)
  • Zázemí (chybí nám kancelář ve Slovjansku a základna v Krasnohorovce)
  • Komunikace (jak s vámi nejlépe komunikovat abyste měli přehled a nedostávali spam)
  • Financování (jak nakládáme s vašimi dary a kolik procent jde na skutečnou pomoc lidem)
  • Dnešní problémy na frontě (situace se vyvíjí, jakým novým projektem na ni reagovat?)

 

Máte zájem se s námi na tomto vývoji podílet? Je to přece naše společná Chuť pomáhat ;)
Komentáře piště prosím pod příspěvek na FB nebo na můj mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Díky za váš čas i podporu. Michal Kody Kislicki
(ředitel a hlavní koordinátor projektů pomoci)

© 2018 Chutpomahat.cz. Všechna práva vyhrazena.