fbpx

holky v akci11

Trvání projektu: od září 2019

Smysl projektu:
Ukázat skutečné potřeby konkrétních rodin a osamocených seniorů na frontě a faktickou
pomocí s nimi trávit čas

Místo pomoci: frontové město Krasnohorovka

 

 

Diana a Dobroslava - dvě obyčejné holky, co se rozhodly pro neobyčejnou práci.

Ta první pomáhá jako dobrovolník lidem na válečném území východní Ukrajiny už pět let.
Ta druhá jí teď přijela z Česka pomáhat a psát o tom. Nyní v týmu Chuti pomáhat společně vytvořily svůj první projekt a rozhodně si na sebe nevzaly lehký úkol.

Chtějí vám pomocí několika konkrétním rodinám zprostředkovat radosti i starosti života lidí odkázaných nedobrovolně žít jen 2 km od frontové linie, kde se nepřetržitě už šestým rokem bojuje.

Nemají transport ani zázemí ve frontovém městečku, avšak jejich srdce jsou naplněná odvahou a odhodláním pomáhat opuštěným stařečkům či maminkám v nouzi.

Každé dva měsíce je čeká nové dobrodružství a nová rodina, se kterou budou trávit svůj čas pomocí v řešení specifických problémů, které nemohou pokrýt klasické humanitárních projekty větších organizací.

Bude to piplačka, ale ony to zvládnou! A budou vás o tom informovat..

 

Chceš je i ty sledovat a zapojit se s nimi do pomoci lidem na frontě?

 Zapoj se svojí podporou do jejich Mise č.1 

 

 

 

     holky v akci12          miniprojekty 3

 

Diana (Di) – jako dobrovolnice pracuje ve frontových městech od začátku války. Díky dlouholeté zkušenosti tak mohla poznat, jaké problémy rodiny na frontě nejvíc trápí. A protože jí osudy těchto lidí nejsou lhostejné, rozhodla se začít jim individuálně pomáhat.


Dobroslava (Doby) – studentka ruské a ukrajinské filologie, která přijela z Česka na roční misi na Donbas, aby přiložila ruku k dílu, pomohla těm nejpotřebnějším a poznala, jaká je realita této války.

© 2018 Chutpomahat.cz. Všechna práva vyhrazena.